ProHunting -  kvalita za dobrú cenu !

Kontaktujte  nás  :


tel./fax: 047 4888 312 

mobil: 0904 70 60 50

e-mail: info@prohunting.sk


Objednávky prijímame :

- cez e-shop

- e-mailom

- telefonicky

 

      ŠPIČKOVÉ UDIARNE

      BRADLEY SMOKER

        PRE GURMÁNOV

Kliknite TU :  www.bradleysmoker.sk     

 

 

 

 

Solárny systém 550Wp - 12V

PRE NÁROČNÝCH
Výrobca: Amerisolar - Victron Energy
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 833.25
999.90 ks

Solárny systém 550Wp 


Ponúkame Vám za veľmi výhodných podmienok optimálne navrhnutý solárny systém pre miesta bez elektrickej energie, ako napr. poľovnícke chaty. Jedná sa o jeden zo solárnych systémov našej ponuky s najlepším pomerom ceny a výkonu. Doporučujeme všetkým zákazníkom, ktorí nemajú špeciálnu a neštandardnú požiadavku.


Tento systém pracuje so systémovým napätím 12V, a je možné ho doplniť o menič na 230V.


Solárny systém obsahuje tieto komponenty:
2x Solárny panel UL 275Wp
1x Solárny regulátor MPPT 100VDC/40A/12V série XTRA
1x Akumulátor Victron Energy GEL/AGM 220/
230Ah/12V
1x DC istič 20A
1x Sada 8ks "Z" držiakov pre uchytenie panelov na strechu
1x Poistný odpojovač akumulátora 50A + 2x náhradná pojistka
Koľko energie dokáže vyrobiť tento solárny systém?
Priemerná denná výroba energie

v januári cca 540Wh/deň
v marci cca 1348 Wh/deň
v máji cca 1996 Wh/deň
v júni cca 1996 Wh/deň
v septembri cca 1620 Wh/deň
v novembri cca 648 Wh/deň


Za celý rok dokáže systém vyrobiť cca 510 kWh. 


Solárny systém doporučujeme doplniť o menič napätia z 12 V na 230 V pre napájenie spotrebičov na 230 V. Výkon meniča zvolíte podle súčtu príkonu (W) spotrebičov na 230 V.

Ako vybrať správny solárny systém?

Spotrebu jednotlivých prístrojov napojených solárnym systémom vo Wattoch vynásobíme počtom hodín predpokladanej prevádzky za deň. Výsledkom bude celková potreba Wh (watt hodín) za deň. U každého solárneho systému nájdete priemerný počet Wh, ktorý vybraný systém priemerne vyrobí za deň. Samozrejme je potrebné zohladniť, či je solárny systém využívaný každý deň, alebo len víkendovo, či sezónne.  Ak nie ste si istí, aký solárny systém zvoliť, napíšte nám Vašu potrebu, radi Vám poradíme.

Solárny systém neobsahuje kabelážkonektory pre pripojenie kabeláže k panelu a svorky pre pripojenie k akumulátoru, čo sú komponenty nutné pre funkčnosť systému. Ak budete mať záujem o tieto komponenty, dajte nám vedieť prosím ich dlžku, prípadne počet (v poznámke objednávky). Na základe dlžky kábelu zvolíme jeho vhodný prierez. Použitím dostatočného prierezu zabránime možným zbytočným stratám, ktoré vznikajú vďaka vysokým prúdom v systéme. 

Najdôležitejšia ochrana celého systému je poistný odpojovač (je súčasťou dodávky), ktorý chrání proti skratu na batérii. Ak máte záujem, v našej ponuke nájdete aj ďalšie druhy DC istení, radi vám poradíme ako systém zabezpečiť tak na strane panelov (prepäťová ochrana + DC istič) , tak na strane DC výstupov (DC istič). V prípadě záujmu nás kontaktujte.

Pokiaľ Vám akýkoľvek komponent solárneho systému svojimi parametrami nevyhovuje, radi ho vymeníme za iný alebo celkom vyberieme s odpovedajúcou úpravou ceny. Pre túto úpravu nás prosím kontaktujte alebo skutočnosť uveďte do poznámky v objednávke.

Spolu so solárnym systémom dostanete podrobný návod s popisom jednotlivých komponentov a schému zapojenia celého solárneho systému.