ProHunting -  kvalita za dobrú cenu !

Solárny systém 90Wp - 12V

AKCIA
Výrobca: Neosolar - Victron Energy
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
171.58 bez DPH
205.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Solárny systém 90Wp 


Ponúkame Vám za veľmi výhodných podmienok optimálne navrhnutý solárny systém pre miesta bez elektrickej energie. Jedná sa o jeden z najčastejšie predávaných a používaných solárnych systémov našej ponuky. Doporučujeme všetkým zákazníkom, ktorí nemajú špeciálnu a neštandardnú požiadavku.


Tento systém pracuje so systémovým napätím 12V, a je možné ho doplniť o menič na 230V.


Solárny systém obsahuje tieto komponenty:

1x Solárny panel Victron Energy 90Wp/12V (rozmery 780x668x25mm)

1x PWM solárny regulátor Victron Energy LCD&USB 10A

1x Sada káblov 6mm2 vr. nalisovaných konektorov MC4 - dĺžka 7m

1x Poistný odpínač batérie + 2x poistka16A

Táto zostava neobsahuje batériu. Pokiaľ v karavane palubnú batériu nemáte, odporúčame zvoliť batériu uzavretého typu AGM, GEL, alebo LiFePo.
Doporučená veľkosť batérie pre tento systém je 60-110 Ah.

 

Koľko energie dokáže vyrobiť tento solárny systém?
Priemerná denná výroba energie

jar cca 227 Wh/deň

leto cca 313 Wh/deň

jeseň cca 226 Wh/deň

zima cca 47 Wh/deň


Solárny systém doporučujeme doplniť o menič napätia z 12 V na 230 V pre napájenie spotrebičov na 230 V. Výkon meniča zvolíte podle súčtu príkonu (W) spotrebičov na 230 V.

Ako vybrať správny solárny systém?

Spotrebu jednotlivých prístrojov napojených solárnym systémom vo Wattoch vynásobíme počtom hodín predpokladanej prevádzky za deň. Výsledkom bude celková potreba Wh (watt hodín) za deň. Ak bude toto číslo nižšie než 111 Wh, výkon systému je dostačujúci, v opačnom prípade je potrebné zvoliť výkonnejší systém. U každého solárneho systému nájdete priemerný počet Wh, ktorý vybraný systém priemerne vyrobí za deň. Samozrejme je potrebné zohladniť, či je solárny systém využívaný každý deň, alebo len víkendovo, či sezónne.  Ak nie ste si istí, aký solárny systém zvoliť, napíšte nám Vašu potrebu, radi Vám poradíme.
Najdôležitejšia ochrana celého systému je poistný odpojovač (je súčasťou dodávky), ktorý chrání proti skratu na batérii.
Spolu so solárnym systémom dostanete podrobný návod s popisom jednotlivých komponentov a schému zapojenia celého solárneho systému.